O mne

Najväčšou mojou vášňou je žiť samotný život. Nechať sa v dôvere unášať jeho prúdom, určovať smer, preciťovať nádych a výdych, naplno vychutnávať každú skúsenosť so všetkým, čo prináša. Vždy je všetko presne tak, ako má byť. Ľudia, miesta i situácie sú tu pre nás, aby sme sa mohli učiť a napredovať.

Dotknutie tónom, zvukom, tichom, vôňou, chuťou či druhou dušou spôsobí pôžitok z obyčajného bytia, ktorý je nám denne ponúkaný bez akýchkoľvek nákladov, investícií či pôžičiek. Len si to dovoliť.

Svoj život milujem, vyberám si doň to najlepšie a tvorím ho v súlade so svojimi myšlienkami, pocitmi, telom i dušou. Každý okamih sprevádza radosť, nadšenie a vďačnosť z možnosti byť súčasťou tohto zázraku.

Píšem to preto, aby si každý vedel predstaviť, akú kvalitu života môže dosiahnuť, keď na sebe zapracuje. K tomuto poznaniu som nedospela rýchlo ani ľahko. Prešla som dlhou cestou pádov, sebapoznávania, čistenia, skúšok, uzdravovania a zmien. Pred sebou mám ešte mnohé nepoznané, ktoré čaká na objavenie. Stále sa učím, nachádzam a vkladám chýbajúce dieliky do mozaiky, ktorá mi pomáha utvárať život podľa svojej podstaty.

Už v detstve ma fascinoval človek, jeho duša, prežívanie a vzájomné interakcie. Okrem vlastných prežitkov som čerpala z kníh, v ktorých som najviac obdivovala, ako vie človek v tých najťažších chvíľach v sebe objaviť tú najväčšiu silu. Vtedy som len s obdivom vzhliadala k literárnym hrdinom, neuvedomujúc si, že tou silou sama žijem.

Mám za sebou komplikované vzťahy, ktoré ma naučili pokore, trpezlivosti a úcte k sebe i ostatným. Viem, ako bolí neovládnutý hnev, čoho je schopný alkohol, aký zmätok vyvolá duševná choroba, strach z nedostatku a dôverne známa mi je porucha príjmu potravy. V tom čase som dokázala vnímať len bezmocnosť, odpor a bolesť, ktoré sa opakovali a nemali východisko. Teraz som však veľmi vďačná za všetko prežité a úspešne zvládnuté. Naučilo ma to rýchlo reagovať a v tých najkomplikovanejších situáciách nachádzať tie najvhodnejšie riešenia.

Každá skúsenosť bola obrovskou lekciou, ktoré ma doviedli k pochopeniu, sebaprijatiu a hlavne k objaveniu možnosti zmeny. Jedine vlastnou vnútornou zmenou sa vyslobodíme z deštruktívnych programov, čo nás dovedie k tvorbe láskyplných vzťahov a vonkajších okolností vyhovujúcich pre náš ďalší rast.

Som presvedčená, že si tvoríme život podľa vlastného vnútorného nastavenia a presvedčenia. To, čím žije naše vnútro, sa manifestuje v našom vonkajšom svete. Preto pokladám za veľmi dôležité udržiavať svoj vnútorný svet zodpovedne k sebe aj k ostatným. Nie je to jednoduché. Veľakrát je priam nemožné ostať v pokoji a pri riešení problémov urobiť rozhodnutie, ktoré bude v náš najlepší prospech. Bránia nám v tom nespracované bolestné zážitky, bloky či programy, ktoré sa pri takýchto príležitostiach dostávajú na povrch. Pod ich vplyvom sa správame neadekvátne a väčšinou reagujeme proti sebe podľa naučených mechanizmov.

K tomu, aby sme tieto mechanizmy v sebe rozpoznali a oslobodili sa od nich, potrebujeme vyhovujúcu terapeutickú metódu. Práve v Regresnej terapii som našla precíznu a zároveň jemnú techniku, umožňujúcu vidieť tieto hlboké vnútorné procesy, ktorých pochopenie a odloženie uvoľní ťaživé pocity, čo umožní autenticky sa prejavovať a tvoriť plnohodnotný život.

Trošku zo súkromia

Som šťastná žena, manželka a mamina dvoch úžasných detí. Bývame v nádhernom centre Liptova, meste Liptovský Mikuláš. Okrem osobného rastu ma odjakživa bavili rôzne druhy športu a som vďačná za prostredie, v ktorom žijem, nakoľko ponúka bohaté možnosti trávenia voľného času v každom ročnom období. Tento čas si najradšej užívam s rodinou či v spoločnosti priateľov, taktiež si vychutnám dobré jedlo, vôňu, hudbu a neustále sa vzdelávam a študujem.

Pred založením rodiny som veľa cestovala a spoznávala ostatné kultúry. Niekde som pobudla krátko, inde sa zdržala dlhšie. Nezabudnuteľné štyri roky som žila, pracovala a študovala v Anglicku. Po sychravom počasí ma lákal život v krajine s tropickým podnebím. Zvolila som ostrov Cyprus, kde som strávila rok a nakoniec prišla na to, že mi viac vyhovuje pravidelné striedanie ročných období. Vrátila som sa na naše krásne Slovensko.

Podľa rodinnej tradície som vyštudovala ekonomický smer manažment a marketing. Svoje nadobudnuté vedomosti som využila hlavne v zahraničnom obchode, komunikácii s obchodnými partnermi a marketingu. Popri zamestnaní som sa naďalej venovala osobnému rastu, psychológii a čoraz viac ma to tiahlo k pomáhajúcim profesiám. Po silnom zážitku s Regresnou terapiou a jej obrovským účinkom som sa rozhodla pre výcvik Regresnej terapie pod vedením Patrika Balinta.

V Regresnej terapii vidím veľký potenciál v pomoci človeku. Beriem ako svoje poslanie a zároveň potešenie odovzdávať ďalej svoje skúsenosti a znalosti, ktorými podporím ostatných k tvorbe zmysluplného života v radosti.

Nie som tým, čo sa mi prihodilo, ale tým, čím som sa rozhodol stať.